Światowy Dzień Orderu Uśmiechu i otwarcie Zielonej Klasy

21 września obchodziliśmy w naszej szkole podwójną uroczystość: Światowy Dzień Orderu Uśmiechu i otwarcie Zielonej Klasy. 50 lat temu Ewa Chrobak z Głuchołaz namalowała uśmiechnięte słoneczko, dziś jest to międzynarodowe odznaczenie nadawane dorosłym przez dzieci. Nasi uczniowie przygotowali
z tej okazji krótki program artystyczny, w którym przypomnieli ceremonię odznaczania Orderem Uśmiechu. Nie zabrakło oczywiście pasowania różą i pucharu pełnego soku z cytryny. Na finał ceremonii cała społeczność uczniowska zaśpiewała piosenkę „Wszystkie dzieci nasze są” Majki Jeżowskiej – również odznaczonej tym Orderem.

W drugiej części uroczystości miało miejsce otwarcie Zielonej Klasy. Przewodniczący wszystkich klas podpisali wspólnie ułożony regulamin korzystania z niej, a zaproszeni goście wraz z Dyrekcją szkoły i Samorządem Uczniowskim dokonali symbolicznego przecięcia wstęgi. Wstęgę przecinali: Prezes Stowarzyszenia Uśmiech za Uśmiech Pani Monika Żurańska – Skalny , Dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty Pan Stanisław Górka, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Marcinkowicach Pani Jadwiga Falkowska oraz przewodnicząca i zastępca Samorządu Uczniowskiego Nikola Gancarz i Piotr Jopek.

Ksiądz proboszcz Tomasz Zając oraz ksiądz Paweł Brożyna poświęcili Zieloną Klasę, aby nauka w niej była owocna i przyjemna. Jesteśmy pewni, że tak właśnie będzie. Wszyscy, którzy przyczynili się do powstania Zielonej Klasy w dowód wdzięczności otrzymali od uczniów wyjątkowe statuetki „Szkolnego Orderu Uśmiechu”. Nie jesteśmy w stanie wymienić tutaj wszystkich zaangażowanych w powstanie Zielonej Klasy, dlatego Wszystkim, którzy tworzyli to piękne dzieło z całego serca DZIĘKUJEMY!