MISJA SZKOŁY

Szanujcie siebie i swoich rówieśników, pomagajcie tym, którzy potrzebują wsparcia i uśmiechajcie się jak najczęściej.

Marek Michalak
Kawaler Orderu Uśmiechu

WIZJA SZKOŁY

• Nasza szkoła jest przyjazna dziecku i wspiera jego rozwój
  • Każdy uczeń ma możliwość osiągnięcia sukcesu.
  • Uczeń w naszej szkole zrozumie i zaakceptuje demokrację w życiu społecznym.
  • Wszyscy w naszej szkole wzajemnie się szanują i czują się bezpiecznie.
  • Rozwijamy u każdego ucznia :
  • samodzielność,
  • poczucie indywidualności,
  • poczucie odpowiedzialności,
  • otwartość na innych ludzi.

SZTANDAR SZKOŁY

awers:

Na granatowym tle znajdują się dwie księgi – niebieska i czerwona, które symbolizują szacunek i otwartość wobec wiedzy i doświadczenia.
Na księgach spoczywają dwa liście: laurowy – symbol zwycięstwa w równej walce i wybitnych osiągnięć we wszelkich dziedzinach życia oraz liść dębu – utożsamiany z siłą tego drzewa i trwaniem, symbol honoru. W centralnym miejscu wyhaftowano Order Uśmiechu – znak dobrego serca – serca, które dzieli się z innymi tym, co w nim najlepsze.
Order okala napis: Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Marcinkowicach.

rewers:

Na biało – czerwonym tle, symbolizującym flagę Rzeczypospolitej Polskiej, znajduje się godło państwowe – wizerunek Orła Białego.

Pod godłem umieszczono herb Gminy Oława.

LOGO SZKOŁY

CERTYFIKATY

HYMN SZKOŁY

„SŁONECZNY ORDER UŚMIECHU”

1. Wszystkie dzieci mają swoje tajemnice.                         2. Dzieci mają , swoje bardzo ważne  sprawy-

Kolorowe smoki czasem im się śnią.                                        Świat radosny , świat beztroski  im się śni.

Są dorośli,  którzy dzieciom książki piszą.                                  Chcą miłości , mądrej  rady i zabawy,

Którzy leczą, którzy uczą cały rok.                                             i to wszystko   czego dzieci pragną dziś.

Bo gdy ktoś dzieci zna,                                                            Idzie czas słodki czas,

będzie z nimi za pan brat,                                                       że zaświeci słońce w nas,

tego byle co nie zdziwi.                                                          i do siebie będzie blisko.

Ani śmiech , ani płacz –                                                    Może da dobry los,

ten dla dzieci znajdzie czas,                                           że z tej ziemi zniknie zło,

i wypije sok z cytryny…. J                                              I na lepsze zmieni wszystko.

Ref;  Słoneczny order uśmiechu

Mały Order – wielki znak !

Ten go dostanie , kto zrozumie dzieci !

Słoneczny order uśmiechu –

ma go przecież  niewielu !

Jego blask rozjaśnia szary świat….