Od 10 do 14 lutego w naszej szkole trwała półkolonia zimowa. 15 uczestników każdego dnia ciekawie spędzało czas.

W poniedziałek odbyły się warsztaty techniczno- plastyczne pt. „Kolorowe plecaki” – dzieci kredkami i flamastrami do tkanin ozdabiały bawełniane worko- plecaki, które przez kolejne dni bardzo chętnie nosiły ;). Tego dnia robione były także pyszne deserki z wcześniej wspólnie przygotowanych galaretek i bitej śmietany. 

We wtorek odbył się wyjazd do Izby Muzealnej Ziemi Oławskiej i Ratusza. Dzieci poznały historię miasta Oława, a także wszyscy razem dzielnie weszli na sam szczyt wieży ratuszowej, żeby podziwiać panoramę miasta. Po tych pełnych wrażeń odwiedzinach Ratusza pojechaliśmy na basen „Termy Jakuba” gdzie był czas na relaks w jacuzzi, pluskanie, korzystanie ze zjeżdżalni oraz inne zabawy w wodzie. Po powrocie do szkoły każdy wykonał swoje własne mydełko glicerynowe oraz rozpoczęły się prace nad przygotowaniem karnawałowych piniat. 

W środę na wycieczce do „Go Kino” w Oławie była szansa na spotkanie „Gangu Zwierzaków”, które w animowanym filmie pokazały, że dzięki współpracy można obronić swoje miasto przed robotami. Po powrocie z kina odbyły się warsztaty techniczne na których każdy zrobił bransoletkę wypełnioną ozdobami zatopionymi w wodzie, a następnie techniką origami składane były różnego gatunku zwierzaki. 

Czwartek dla uczestników był także dniem pełnym przygód. Wyjazd na Ranczo Kaprysek w Mościsku był bardzo udany. Tego dnia pogoda dopisała i wesołym zabawom na ranczu nie było końca. Każdy znalazł coś dla siebie. Potem właściciel oprowadził całą grupę po ranczu i opowiedział historię każdego z jego mieszkańców. Można było wejść i pogłaskać prawie każde zwierzę, a także przejechać się na bardzo przyjaźnie nastawionych kucykach. Następnie w przestronnym domku każde dziecko zjadło upieczoną kiełbaskę i odbyły się warsztaty techniczne pt. „Skarpetkowy bałwanek”. Dużą radość sprawiło dzieciom przebywanie z pieskami oraz miejsce z duża ilością zabawek. Gdy wszyscy zadowoleni i radośni wrócili do szkoły, zaczęło się ozdabianie wykonanych we wtorek karnawałowych piniat, a potem każdy z masy porcelanowej przygotował wybrane przez siebie ozdoby. Tego dnia wyjątkowo na stołówce czekała pizza, którą też każdy zjadł ze smakiem. 

Piątek był na półkolonii walentynkowym dniem. Uczestnicy dla swoich bliskich pięknie pomalowali gipsowe serduszka ze wstążeczką do zawieszenia oraz drewniane serduszka z magnesem. Odbyło się także losowanie karteczki z imieniem osoby, dla której wykonało się walentynkową kartkę, wrzucaną do „poczty walentynkowej”, dzięki czemu każdy otrzymał anonimową, wesołą walentynkę. Dmuchane balony- serduszka na patyku również sprawiły radość. Udaliśmy się także do Biblioteki Publicznej w Marcinkowicach, a tam czekały na wszystkich liczne gry, książeczki, czasopisma oraz słodki poczęstunek. 

Ponadto codziennie był czas na wspólne integracyjne zabawy w sali oraz na hali sportowej. Każdy z wesołych i uśmiechniętych półkolonistów przed pójściem do domu otrzymał nagrody oraz pamiątkowy dyplom. 

Close Menu