SZKOLNY WOLONTARIAT

Warsztaty świąteczne w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Oleśnicy Małej

Warsztaty świąteczne w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Oleśnicy Małej

Więcej

Akcja Mikołajkowa dla Domu Dziecka

Wolontariat szkolny oraz Samorząd Uczniowski zorganizował w grudniu akcję zbiórki słodyczy dla dzieci z Domu Dziecka w Oławie.

więcej

UROCZYSTOŚĆ OTWARCIA XI OŁAWSKICH PÓL NADZIEI

Uczniowie naszej szkoły wraz z innymi uczniami ze szkół oławskich i okolic dn. 16.10.2019 zasadzili cebulki żonkilowe inaugurując XI Oławskie Pola Nadziei. Kiedy wiosną kwiaty rozkwitną, będą wręczane podczas zbiórki na zakup sprzętu dla podopiecznych Hospicjum Domowego Caritas Archidiecezji Wrocławskiej w Oławie.

Więcej

Żonkilowy marsz

Znowu to zrobili! Patrząc na tę akcję można naładować się pozytywną energią. Młodzież pokazała, że potrafi zrobić wiele, dając tak niewiele. Wystarczyły uśmiech i obecność, aby pokazać chorym, że nie są sami, że ktoś ich wspiera i solidaryzuje się z nimi

Wolontariat Szkolny otrzymał certyfikat
"SZKOLNY KLUB WOLONTARIATU"

Warunkiem otrzymania tytułu i dyplomu było wykonanie zadań przewidzianych regulaminem konkursu zorganizowanego przez Studium Prawa Europejskiego. Celem konkursu było rozwijanie wśród uczniów postawy zaangażowania na rzecz potrzebujących pomocy, otwartości i wrażliwości na potrzeby innych, kształtowanie postaw altruistycznych.

WOŚP w naszej szkole…

Wolontariusze naszej szkoły, rodzeństwo Nikola i Hubert Cyranowscy wzięli udział w XXVII finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Orkiestra w tym roku grała  dla dzieci małych i bez focha – na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Nasi wolontariusze XXVII Finał zakończyli uzbieraniem kwoty ponad 2000 zł, którą przekazali do Oławskiego Sztabu WOŚP.

Wigilia dla ubogich

W okresie przedświątecznym 2018/2019r. Wolontariat Szkolny przyłączył się do akcji “Wigilia dla ubogich” . Celem tej akcji było uzbieranie produktów potrzebnych do zorganizowania kolacji wigilijnej dla potrzebujących w Oławie. Rodziny z naszej szkoły, które znalazły się w trudnej sytuacji finansowej również otrzymały wsparcie w postaci paczek świątecznych. Ilość produktów przyniesionych przez uczniów i rodziców  była ogromna. Dziękujemy za okazaną pomoc.

D.T

X oławskie Pola Nadziei

Wolontariat Szkolny otrzymał zaproszenie na jubileuszowe obchody X oławskich Pól Nadziei, dnia 18 października 2018r. w Centrum Sztuki Oława. Delegacja z naszej szkoły uczestniczyła w tej wyjątkowej uroczystości. Gości  przywitał lekarz Hospicjum Domowego Adam Dziadura oraz dyrektor Caritas ks. Dariusz Amrogowicz, wysłuchaliśmy przemówienia burmistrza Oławy p. Tomasza Frischmanna. Obejrzeliśmy występ świetnego zespołu “KrzyKaśki” z Wrocławia. Uroczystym momentem było wręczenie statuetek zasłużonym dla Oławskich Pól Nadziei. Następnie koordynator wolontariatu przy Hospicjum Domowym w Oławie p. Marta Możejko przedstawiła plan bieżącej X edycji oławskich Pól Nadziei. Na koniec nastąpił poczęstunek jubileuszowym tortem. 

 

Trwa kiermasz ciast pod hasłem
"Słodki tydzień dla Izy"

Z okazji Dnia Nauczyciela Wolontariat Szkolny zorganizował kwestę dla ciężko chorej Izy Kawałko. Uczniowie chętnie przyłączyli się do akcji i w zamian za kwiatka dla nauczyciela wrzucali do puszki pieniążki. 
 
W tym tygodniu trwa kiermasz ciast pod hasłem “Słodki tydzień dla Izy” zorganizowany przez Wolontariat, nauczycieli, uczniów i rodziców. Dochód przeznaczamy dla Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową, której podopieczną jest pani Iza. 
D.T
 
 
Close Menu