Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza od lat wspiera działania propagujące naukę, edukację oraz historię.

 „Być jak Ignacy” to akcja skierowana do dzieci w wieku od 7 do 12 lat  ciekawych świata, których pasjonuje nauka i jej historia. Każda szkoła wyrażająca chęć udziału w konkursie o tytuł „Naukowej szkoły” jest zobowiązana od zorganizowania zajęć w wymiarze 16. godzin w formie kółka pozalekcyjnego. Zajęcia te umożliwią zdobywanie wiedzy, pozwolą poznać inspirujące historie przodków i zbudują atmosferę sprzyjającą nauce przez zabawę i rozrywkę. Konkurs o tytuł Naukowej Szkoły im. Ignacego Łukasiewicza ma wyłonić placówkę, która w najciekawszy sposób zorganizuje i udokumentuje pracę specjalnie powołanego koła naukowego.

 

 
 

W naszej szkole działają dwa kluby naukowe Edukacja kosmiczna i Eksperymentariusz. 

Praca naszego koła naukowego ,,Edukacja kosmiczna” znalazła się w głosowaniu na nagrodę publiczności za drugi etap konkursu! 

Zbieramy polubienia! Zachęcamy do udziału w głosowaniu.

Głosowanie odbywa się na profilu Być jak Ignacy na Facebooku i potrwa do 24 lutego 2020 roku do godziny 10:00. Jedno polubienie (like) to jeden głos. Pięć szkół, które otrzymają największą ilość polubień, wygrywają nagrody pieniężne.  

Link: do albumu:   https://www.facebook.com/pg/bycjakignacy/photos/?tab=album&album_id=1501703266677562

Początkowo można było głosować także na pracę koła  naukowego ,,Eksperymentariusz”. Jako opiekun kół musiałam podjąć decyzję,  które zdjęcie będzie brało udział w głosowaniu. Organizatorzy konkursu chcą dać szansę też innym szkołom. 

Małgorzata Sojka-Choptiany

Close Menu