Święto Odzyskania Niepodległości obchodzone 11 listopada to niezwykle ważne i zarazem piękne święto każdego Polaka.

W tym roku, ze względu na ograniczenia związane z pandemią, obchodzone zupełnie inaczej niż zwykle. W trosce o pamięć dla tego wydarzenia oraz kształtowanie patriotycznych postaw młodego pokolenia w naszej szkole, postanowiliśmy zorganizować je częściowo stacjonarnie, a częściowo on-line. Dzieci z oddziałów przedszkolnych przez kilka dni realizowały projekt  “Polska – moja Ojczyzna”, poznając symbole narodowe naszego kraju oraz jego historię. Starsi uczniowie na godzinach wychowawczych rozmawiali nt. odzyskania niepodległości, przygotowywali prezentacje multimedialne o tym historycznym wydarzeniu. W świetlicy zorganizowano konkurs plastyczny. Wpłynęło 10 prac. Komisja konkursowa wyróżniła następujące osoby:

  1. miejsce: godło Polski wykonane przez Marysię Koprowicz;
  2. miejsce: prace wykonane przez : Cecylię Fedorowicz, Annę Pawluk i Jagodę Teodorską;
  3. 3.miejsce: flagi wyklejane przez: Zuzię, Nikolę, Hanię, Igę, Macieja i Daniela z grupy I świetlicowej. 

.Ponadto cała szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji organizowanej przez MEiN “Szkoła do hymnu”. 10 listopada 2020r. o godz. 11.11 wszyscy wspólnie odśpiewaliśmy hymn Polski. Oddziały przedszkolne wraz ze swoimi nauczycielami śpiewały hymn w szkole, pozostali uczniowie w swoich domach, podczas zajęć on-line. Za udział w akcji otrzymaliśmy podziękowanie od Ministra Edukacji i Nauki.

11 listopada obchodzimy również święto Świętego Marcina – patrona naszej parafii i z tej okazji wykonaliśmy plakat „Święty Marcin pomaga ubogiemu”.

Zdjęcia z obchodów tego święta można obejrzeć w galerii.

B.K. i K.T.