4 lutego br. odbył się XIII Gminny konkurs matematyczny „Matematyka w biznesie”. Trzynastka wcale nie okazała się pechowa! Przeciwnie, uczestnicy wykazali się ogromną wiedzą matematyczną oraz wyjątkowym myśleniem logicznym.

Osiem dwuosobowych drużyn rywalizowało ze sobą w siedmiu konkurencjach. Były to m.in.: test wiedzy, zagadki logiczne, krzyżówka. Najwięcej emocji dostarczyła konkurencja „Zyskaj lub strać”, która obudziła w uczestnikach prawdziwego ducha walki. Dużym wyzwaniem okazało się ostatnie zadanie jakie przygotowali organizatorzy, a mianowicie konstrukcja sześcianu przy wykorzystaniu długopisów 3D. Wszyscy świetnie się przy nim bawili i dowiedli, że nowe technologie nie mają przed nimi żadnych tajemnic.
W tegorocznych zmaganiach niepokonaną okazała się drużyna z Marcinkowic w składzie: Roksana Szot i Andrzej Wiewiórowski. Drugie miejsce zajęła drużyna z Bystrzycy w składzie: Kacper Kasperek i Marek Lis. Na trzeciej pozycji uplasowała się szkoła z Chwalibożyc, którą reprezentowali: Kinga Lasota i Łukasz Reszczyński.
Dyplomy i nagrody wręczali: Dyrektor Szkoły Podstawowej w Marcinkowicach Pani Jadwiga Falkowska oraz Dyrektor GZO w Oławie Pan Stanisław Górka.

Zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Nauczycielom dziękujemy  za przygotowanie uczniów do konkursu.

 Barbara Kołodziej i Aneta Biadalska

Close Menu