SZKOLNY WOLONTARIAT

Kartki dla medyków

W ramach akcji wolontariatu Kartka dla Medyka, Uczniowie przygotowali przepiękne kartki dla Pracowników Służby Zdrowia.

 
 

Kartki dla Toma Morre

Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wykonali przepiękne kartki urodzinowe dla kapitana Toma Moora! Weteran za swój czyn charytatywny trafił do Księgi Rekordów Guinnessa. Kartki zostały przesłane mailem do szkoły w Bedford, w Anglii. 

Więcej

Warsztaty świąteczne w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Oleśnicy Małej

Warsztaty świąteczne w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Oleśnicy Małej

Więcej

Akcja Mikołajkowa dla Domu Dziecka

Wolontariat szkolny oraz Samorząd Uczniowski zorganizował w grudniu akcję zbiórki słodyczy dla dzieci z Domu Dziecka w Oławie.

więcej

UROCZYSTOŚĆ OTWARCIA XI OŁAWSKICH PÓL NADZIEI

Uczniowie naszej szkoły wraz z innymi uczniami ze szkół oławskich i okolic dn. 16.10.2019 zasadzili cebulki żonkilowe inaugurując XI Oławskie Pola Nadziei. Kiedy wiosną kwiaty rozkwitną, będą wręczane podczas zbiórki na zakup sprzętu dla podopiecznych Hospicjum Domowego Caritas Archidiecezji Wrocławskiej w Oławie.

Więcej

Żonkilowy marsz

Znowu to zrobili! Patrząc na tę akcję można naładować się pozytywną energią. Młodzież pokazała, że potrafi zrobić wiele, dając tak niewiele. Wystarczyły uśmiech i obecność, aby pokazać chorym, że nie są sami, że ktoś ich wspiera i solidaryzuje się z nimi

Wolontariat Szkolny otrzymał certyfikat
"SZKOLNY KLUB WOLONTARIATU"

Warunkiem otrzymania tytułu i dyplomu było wykonanie zadań przewidzianych regulaminem konkursu zorganizowanego przez Studium Prawa Europejskiego. Celem konkursu było rozwijanie wśród uczniów postawy zaangażowania na rzecz potrzebujących pomocy, otwartości i wrażliwości na potrzeby innych, kształtowanie postaw altruistycznych.

WOŚP w naszej szkole…

Wolontariusze naszej szkoły, rodzeństwo Nikola i Hubert Cyranowscy wzięli udział w XXVII finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Orkiestra w tym roku grała  dla dzieci małych i bez focha – na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Nasi wolontariusze XXVII Finał zakończyli uzbieraniem kwoty ponad 2000 zł, którą przekazali do Oławskiego Sztabu WOŚP.

Wigilia dla ubogich

W okresie przedświątecznym 2018/2019r. Wolontariat Szkolny przyłączył się do akcji “Wigilia dla ubogich” . Celem tej akcji było uzbieranie produktów potrzebnych do zorganizowania kolacji wigilijnej dla potrzebujących w Oławie. Rodziny z naszej szkoły, które znalazły się w trudnej sytuacji finansowej również otrzymały wsparcie w postaci paczek świątecznych. Ilość produktów przyniesionych przez uczniów i rodziców  była ogromna. Dziękujemy za okazaną pomoc.

D.T

X oławskie Pola Nadziei

Wolontariat Szkolny otrzymał zaproszenie na jubileuszowe obchody X oławskich Pól Nadziei, dnia 18 października 2018r. w Centrum Sztuki Oława. Delegacja z naszej szkoły uczestniczyła w tej wyjątkowej uroczystości. Gości  przywitał lekarz Hospicjum Domowego Adam Dziadura oraz dyrektor Caritas ks. Dariusz Amrogowicz, wysłuchaliśmy przemówienia burmistrza Oławy p. Tomasza Frischmanna. Obejrzeliśmy występ świetnego zespołu “KrzyKaśki” z Wrocławia. Uroczystym momentem było wręczenie statuetek zasłużonym dla Oławskich Pól Nadziei. Następnie koordynator wolontariatu przy Hospicjum Domowym w Oławie p. Marta Możejko przedstawiła plan bieżącej X edycji oławskich Pól Nadziei. Na koniec nastąpił poczęstunek jubileuszowym tortem. 

 

Trwa kiermasz ciast pod hasłem
"Słodki tydzień dla Izy"

Z okazji Dnia Nauczyciela Wolontariat Szkolny zorganizował kwestę dla ciężko chorej Izy Kawałko. Uczniowie chętnie przyłączyli się do akcji i w zamian za kwiatka dla nauczyciela wrzucali do puszki pieniążki. 
 
W tym tygodniu trwa kiermasz ciast pod hasłem “Słodki tydzień dla Izy” zorganizowany przez Wolontariat, nauczycieli, uczniów i rodziców. Dochód przeznaczamy dla Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową, której podopieczną jest pani Iza. 
D.T